Koltuk Yıkama Nedir?


Koltuk Yıkama Nedir?

Koltuklarımız ev ve işyerlerinde üzerlerinde en çok vakit geçirdiğimiz eşyalarımızdandır.Üzerimize giydiğimiz kıyafetleri nasıl ki bir daha giymiyorsak,koltuklarımızıda belirli periyotlarda temizletmeliyiz.Fakat bu işlemi mesleklerinde profesyonelleşmiş firmalara yaptırmalıyız. Maalelef bu mesleği piyasada bilinçsizce yapan bir çok firma vardır. Bazı ev hanımları,koltuk temizleme işini kendileri yapmak isterler ama sonuç hep hüsrandır. Çünkü bilinçsizce hazırlanan kimyasal suyla silerken kir, koltuğun sünger kısmına iner ve çekilemez.Daha sonrada bu karışım sünger kısmın kiriyle birlikte kumaş yüzeyine doğru çıkar ve bir çok leke meydana gelir.İşte tam bu arada biz devreye gireriz.

Yerinde Koltuk Yıkama

koltuklarınızı evinizde, yerinde sizin görebileceğiniz şekilde yıkıyoruz. 

Yaptığımız işleme gelince  ilk olarak  koltuk kumaşına uygun şampuan bulunur ve güçlü vakum gücüne sahip makinalarımızda,belirli oranda su ile karıştırılır.

 

Makinalarımızda su püskürtme tetik tertibatı bulunur.Hazırlanan karışım koltuk yüzeyine sıkılır ve arkasından vakum yapılır.Sonrasında bu işlem püskürtme ve vakum bir arada kullanılmak şartı ile taki koltuk yüzeyi temizlenene kadar devam eder.Temizlik işi bittiğinde koltuklarınız hafif nemli kalır.Sonuç olarak,yıkama işleminden sonra koltuklarınızdan çıkan suyun rengini görünce eminiz ki sizde çok şaşıracaksınız.