Pendik Yün Halı Yıkama


Pendik Yün Halı Yıkama

Pendik Yün Halı Yıkama

Pendik Yün Halı Yıkama

Yün Halı Niçin Vazgeçilmezdir


Yün halı bulunduğu mekânlarda; eğer ortamdaki nem oranı yüksek ise, fazla nemi emer. Eğer nem oranı düşük ise emdiği ve hapsettiği nemi ortama geri salar. Böylece gerek ısı, gerekse nem açısından dengeli ve sağlıklı bir ortam sağlar.

Yanmaya karşı dirençlidir – Yün halı çok zor tutuşur. Alev kaynağı yok olduğunda, kendi kendisini söndürebilme özelliğine sahip tek elyaf türüdür .  Sigara izmariti, kibrit v.b. malzemeler yün halıda sönerler ve genellikle iz bırakmazlar. Diğer elyaf türlerinden üretilmiş halılar, bu gibi yanıklarda çukurlaşır ve delinirler. Yün halıda bu belli belirsizdir.

Yün doğal yapısından dolayı antistatiktir.Statik elektriğin bazı bünyelerde oluşturduğu nedensiz stres,başağrısı v.b.sorunların giderilmesinde yardımcı olur. Statik elektriğe duyarlı bazı hassas elektronik ürünlerin korunmasını sağlar. Havada uçuşan toz, polen kıl v.b.kirletici unsurların halı yüzeyinde serbest kalmasına neden olur. Bunların halı ipliklerine çekilerek yapışmasını önler. Böylelikle bu tür kirletici unsurların vakumlu süpürgelerle kolaylıkla emilmesini sağlayarak, halının kirlenmesini uzun bir süre  geciktirir.

Kendisine özgü özel yapısından dolayı ses ve ısı bakımından oldukça iyi bir yalıtkan malzemedir. Sessiz , sakin ortam sağladığı gibi ; sadece kendisinin sahip olduğu özelliklerden dolayı  ısıyı belli bir seviyede tutabilmektedir.

Yün elyafının renk tutma özelliği mükemmeldir. Boyandığında oldukça canlı renklere sahip bir ürün haline gelmektedir. Bu canlılık uzun yıllar sürmekte ve halıya estetik bir görünüm sağlamaktadır.

Konforludur – Yün, yüksek esneme ve dik durabilme özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile halının ömrünü uzattığı ve dayanma süresini arttırdığı gibi rahatlık ve konforluk sağlar.